Культурні Географії
culturalgeos@gmail.com /childrensgeographies

блог


photos/blog/dd17_docsadoc_720x340px.jpg

DOC/САДОК: екологія міста та власний досвід
23 березня 2017 р. 20:17

Вже другий рік поспіль "Дитячі географії" проводять заняття в рамках освітньо-розважального простору DOC/САДОК на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Простір дозволяє батькам залишити дитину під наглядом на час перегляду кіно. Для дітей у програмі простору сплановано безліч освітніх та розважальних подій, цікавих зустрічей, практичних занять, що дозволяють дітям дослідити різні аспекти теми фестивалю. Цього року фокус фестивалю - проблеми оточуючого середовища й вплив людини на нього. "Дитячі географії" зупиняться на темі розумних будинків та еко-поселень, феномену взаємодії людини та природи з метою забезпечення комфортного та осмисленого існування з думкою про оточуючий світ.

Також, відбудеться дослідження теми взаємодії з оточуючим середовищем через практику документального театру. Документальний театр – це не змагання у вправності акторської гри; це можливість вільно говорити про власний досвід. Особисті історії дітей-учасників через театральну гру й імпровізацію набувають більш широкого, суспільного звучання. Гра, театральна імпровізація також сприяє кращому розумінню себе, дає можливість поглянути на минуле й теперішнє з іншого ракурсу. На майстерні ми працюватимемо з автобіографічними історіями, осмислимо екологічні проблеми театральними методами, дослідимо простори Києва й змайструємо з зібраного матеріалу етюди до документальної вистави. Режисеркою театральної студії є Єлизавета Олійник.

Розклад DOC/САДОК на сайті фестивалю: http://docudays.org.ua/kids/

Читати далі
photos/blog/IMG_5063.JPG

Пазл Малевича
17 червня 2016 р. 03:35

11 червня в рамках серії подій КМБШ Дні Малевича // Malevich's Days ми провели воркшоп для дітей 7-14 років, присвячений новаторським практикам художника. Учасники дізнались про зв'язок Малевича з Україною та Києвом, спробували дослідити прояви супрематизму у предметному світі. Разом з дітьми ми застосували ідеї художника до роботи з повсякденними об'єктами, в нашому випадку - вкрай необхідні супрематичні маски для аналізу міського простору:). Пізніше, в рамках квесту "Супрематичний пазл", дослідили Поділ через фіксацію архітектурних особливостей будівель, колір, форму та функціональні характеристики об'єктів у просторі.

Подія у фейсбуці.

Читати далі
photos/blog/13254668_1715465772070302_8863584609461586330_o_68clFcG.jpg

Будуємо індіанські тіпі @CANactions'16
30 травня 2016 р. 19:30

В рамках фестивалю CANactions (International Architecture Festival CANactions 2016, 19-21 May) на території етнологічного музею Дитячі географії провели воркшоп зі створення індіанських тіпі - традиційного мобільного житла кочових племен Америки. Близько 20 дітей будували малі моделі тіпі та великий прототип, грали, а також говорили: про мобільність у сучасному світі, міжкультурні взаємовпливи, дослідження аутентичної культури, про стереотипи і узагальнення, популярну культуру, вестерни і кітч.

Після насиченої роботи на учасників чекали майже автентичні смаколики.
Дослідження аутентичного побуту інших народів дає розуміння про неоднозначність інтерпретації традицій певних народів популярною культурою, спонукає учасників до самостійної роботи з першоджерелами. Робота з простою конструкцією дає можливість зацікавлення юних учасників воркшопу в конструюванні.
Подія на фейсбук.

Читати далі