Культурні Географії
culturalgeos@gmail.com /childrensgeographies

Музей поза стінами


Освітня програма, реалізована спільно з PinchukArtCentre. Ключовий фокус: архітектура, пам'ять, археологія-деміфологізація-переосмислення.

Ціль курсу “Museum behind the walls” навчити учасниць і учасників курсу у віці 10-14 років розуміти значення і історію архітектури, міських ритуалів, символів і звичок. Разом з викладачами буде проаналізовано яким чином публічне пов’язано з приватним досвідом жителя сучасного міста. Будемо говорити про міську культуру як про джерело інформації про культуру попередніх епох і принцип ідеологій.

Курс розрахований на виховання віуальної грамотності, а також дослідження художніх стратегій як методу переосмислення дійсності. Програма допомагає перенести ці знання і вміння на дослідження оточення, тому частина зустрічей відбувається за стінами арт-центру. На прикладі експозиції “Втрата” поговоримо про практику Крістіана Болтанскі та Дженні Хольцер, про їх роботу з простором і темою пам’яті. Програма фіналізується документальною виставкою, яку студенти курсу презентують, обгрунтовуючи вибір тем і експонатів.

Курс будується навколо декількох ключових тем:

Архів у пострадянських містах

Відновлення історичних лакун

Відчуження від міського простору через нерозуміння, забування

Відтворення історії через приватні розповіді і історичні факти

Мистецькі практики у міському просторі.

Теоретичні заняття програми проходять в PinchukArtCentre. Практичні заняття будуть відбуватися у декількох дотичних до тем місцях: Музей історії України у Другій світовій війні, монументи у центрі міста, музей Києва, вулиця Хрещатик.

Викладачки: Валерія Карпань, Юля Соболь, Галя Сухомудь, Лора Іщенко,