ВЕЛИКЕ МІСТО, МАЛЕНЬКЕ МІСТО

Перший великий проект “Дитячих географій” зібрав у серпні 2015 року митців, архітекторів, соціологів, активістів, дослідників міських просторів та питань дитинства у місті.

Через серію подій, лекцій та практичних занять дорослі учасники спробували відтворити бачення міста з позиції дітей, а діти – отримати базове розуміння про функціонування міста, самостійно дослідити явища та процеси у ньому, сформувати своє ставлення до міського простору.

Програма включала події за трьома напрямами:

Освітня програма для дітей. У форматі міського денного табору у співпраці з Національним художнім музеєм України та іншими партнерами були проведені численні практичні заняття, зустрічі з учасниками міських процесів (поліція, митці, активісти, архітектори), міські дослідження та ігри.

Фокусом Дослідницької програми було дослідження публічних просторів Києва з позиції дітей у місті. До програми долучились дослідники міських питань та архітектори з метою обміну досвідом, методологією та результатами своїх проектів.

Серія відкритих лекцій для широкої аудиторії зібрала зацікавлених у темах “Місто, дужнє до дитини: практика впровадження стандартів в Україні”, “Діти та сучасна міська архітектура”, “Простори та подорожі у радянському дитячому кіно”, “Урбан-фемінізм: пригоди жінки у місті”, “Практики ранньої архітектурної освіти”.

Проект дав початок обговоренню проблем дитинства у місті, умов доступу до публічного простору різними групами користувачів, зібрав коло експертів, активістів, і головне – дітей, які продовжують досліджувати місто з нами у інших проектах.

Направлення

Дитячі географії

Дата публікації

11.06.2015