Славутич. Capsula

Славутич. Capsula – дитяча освітня програма, що відбувалася під час фестивалю кіно та урбаністики «86» у травні 2016 року.

Програма була покликана долучити дітей і підлітків до діалогу між поколіннями через історичні дослідницькі практики та створення «капсули часу Славутича». Капсула, наповнена культурними артефактами, – це водночас форма консервації пам’яті минулих поколінь та послання поколінням майбутнього.

Фото з програми: частина 1, частина 2.

Протягом проєкту учасниці та учасники зі Славутича, Києва та інших міст мали можливість дізнатися про сучасні методи збору, збереження і передачі пам’яті про минуле, а також спробувати себе у польових дослідженнях та інтерпретації артефактів. За допомогою документації усної історії, фото- і відеозйомки, мапування та творчих практик діти та підлітки відтворили власне бачення історії міста, відкритої через комунікацію з представниками різних поколінь.

Результати роботи були представлені на виставці, що передбачала перформативну взаємодію з відвідувачами кінофестивалю та місцевими мешканцями. Учасники відтворили індивідуальні та колективні спогади про Славутич за допомогою знайдених предметів, фото, аудіо, текстів та альтернативних екскурсій українською та англійською мовами. Насамкінець артефакти, зібрані за час програми, поклали в Капсулу та закопали, щоб додати до світової мережі Geocaching.

Направлення

Дитячі географії

Дата публікації

31.10.2021