DocuGeo

DocuGeo — відеоексперимент та дитяча школа з кіномистецтва та дослідження міста, що проходили в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (Київ, Україна) у 2016 році. Камера слугувала інструментом для вивчення архітектури та міського простору. 

Особливим фокусом проєкту були будівлі радянського модернізму, що опинилися під загрозою через декомунізаційну риторику та комерційні інтереси. Зокрема учасниці й учасники DocuGeo відвідали Державну науково-технічну бібліотеку України, яку також називають «тарілкою». Це одна з найбільш відомих модерністських споруд Києва, яку спроєктував архітектор Флоріан Юр’єв. Ще однією локацією був Палац піонерів — важливий зразок архітектури модернізму за проєктом Едуарда Більського. Палац має низку мозаїк та дитячу обсерваторію. Крім того, вдалося побувати на величезному покинутому льодовому стадіоні, що ніколи не функціонував. 

Під час проєкту діти мали можливість дізнатися місцеву історію Києва, обговорити міські трансформації та зафільмувати власне бачення відвіданих місць. Відеороботи учасниць та учасників DocuGeo були презентовані на церемонії закриття кінофестивалю.

Направлення

Дитячі географії

Дата публікації

31.10.2021